fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

PŚ w Engelbergu: Kwalifikacje przeniesione na sobotę

Kamil Stoch
AFP
Optymiści zapowiadali weekend bez wiatru na Gross-Titlis-Schanze, ale się mylili. W piątek wiało, była wysoka temperatura (nawet 12 st. Celsjusza) i deszcz – treningi i kwalifikacje przełożono na sobotę.

Piątkowy program Pucharu Świata w Engelbergu zawierał dwie pozycje: serie treningowe od 16. oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu o 18. Nic z tego nie wyszło, organizatorzy wespół z jury zostali zmuszeni do zmiany planów.

Wedle nowych ustaleń w sobotę od 13.30 skoczkowie skoczą raz dla treningu, następnie od 14.30 rozegrają kwalifikacje, po których o 16. – tak jak pierwotnie zakładano – odbędzie się konkurs. Program niedzielny (13.30 – kwalifikacje, 15. – konkurs) na razie nie uległ zmianie.

W szwajcarskich konkursach PŚ weźmie udział 63 skoczków. Zobaczymy kilka nowych postaci w ekipie Japonii i debiutanta Andresa Haare u Norwegów. Polska kadra bez zmian: z nr 29 pojawi się na rozbiegu Klemens Murańka, następnie zgodnie z odwróconą klasyfikacją PŚ: Stefan Hula (nr 34), Jakub Wolny (36), Maciej Kot (38), Piotr Żyła (46), Dawid Kubacki (56) i Kamil Stoch (57).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA