Granerud z koronawirusem. „Szkoda, ale czasem takie jest życie”

Wiadomość dnia z Oberstdorfu – Halvor Egner Granerud zakończył udział w mistrzostwach z powodu zakażenia koronawirusem.

Aktualizacja: 03.03.2021 21:35 Publikacja: 03.03.2021 19:23

Halvor Egner Granerud

Norweski lider Pucharu Świata dowiedział się o wyniku testu w środę rano. Nie ma silnych symptomów choroby. Po otrzymaniu informacji o zakażeniu napisał w mediach społecznościowych: „Dla mnie mistrzostwa świata oczywiście się skończyły, wielka szkoda, ale czasem takie jest życie. Najważniejszą sprawą jest teraz powrót do zdrowia. Myślałem, że zrobiłem wszystko, by uniknąć infekcji".

Po wygraniu 11 konkursów pucharowych i odwołaniu Raw Air (tylko częściowo zastąpią ten turniej dodatkowe zawody w Planicy) młody Norweg jest już pewien zdobycia Kryształowej Kuli. W Oberstdorfie był czwarty na skoczni normalnej i drugi w drużynie mieszanej.

Na razie nie wraca do kraju, ale został całkowicie odizolowany od reszty ekipy. Niemieckie służby sanitarne uznały, że nikt nie miał „bliskiego kontaktu I stopnia" z Granerudem i pozostali Norwegowie nie muszą udać się na 72-godzinną izolację.

Oznaczało to zielone światło także dla Norweżek w wieczornym konkursie pań na dużej skoczni, który wygrała ich gwiazda Maren Lundby przed Japonką Sarą Takanashi i Słowenką Niką Kriznar. Najlepsza z czwórki Polek Anna Twardosz zajęła 24. miejsce.

W biegach Norwegowie także nie zwalniają tempa. Na 15 km stylem dowolnym nie mieli konkurencji nawet ze strony Rosjan. Złoto zdobył Hans Christer Holund. Nie wystartowali Włosi, u nich zakażenia Covid-19 wykluczyły z MŚ całą reprezentację.

W czwartek medale zostaną wręczone po sztafecie 4x5 km kobiet i zawodach w kombinacji norweskiej mężczyzn. Skocznia Schattenberg będzie miejscem męskich kwalifikacji do konkursu indywidualnego. Początek o 17.30.

Inne sporty
Bratobójcza walka o igrzyska. Polacy zaczęli wyścig do Paryża
kolarstwo
Katarzyna Niewiadoma wygrywa Strzałę Walońską. Polki znaczą coraz więcej
Inne sporty
Paryż 2024. Tomasz Majewski: Sytuacja w Strefie Gazy zagrożeniem dla igrzysk. Próba antydronowa się nie udała