fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Puchar Świata w Lahti. W piątek skoki odwołane

Fotorzepa/ Krzysztof Rawa
Nie było treningów i kwalifikacji w piątek na dużej skoczni ośrodka Salpausselkä w Lahti. Wiało za mocno.

Zła pogoda po raz pierwszy tej zimy tak radykalnie zmieniła plany organizatorów Pucharu Świata. Silne podmuchy nad skocznią zaczęły się w Lahti już od rana. Organizatorzy trochę na siłę zdołali jeszcze rozegrać zawody pucharowe w kombinacji norweskiej, ale skoro po południu wiatr tylko się wzmocnił, to obie serie treningowe oraz kwalifikacje skoczków po kilkudziesięciominutowej zwłoce musiały zostać odwołane.

Zmieniony z powodu piątkowych niedogodności program Pucharu Świata w Lahti wygląda obecnie tak, że w sobotę o 14:30 zacznie się oficjalny trening (zgłosiło się doń 53 skoczków), po seriach treningowych trenerzy dostaną chwilę na ustalenie i podanie czwórek na konkurs drużynowy, który zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zacznie się o 16:15. Trener Polaków Michal Doležal będzie wybierał z siódemki: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

W niedzielę zamiast serii próbnej od 14:30 rozegrane zostaną kwalifikacje, po których o 16:00 zacznie się konkurs indywidualny. Prognozy pogody na te dwa dni w Finlandii nie są doskonałe, ale trochę lepsze, niż na piątek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA