Puchar Świata w biatlonie. Monika Hojnisz-Staręga wraca do gry

Tiril Eckhoff wygrała czwarte tej zimy zawody biatlonowego Pucharu Świata. Najlepszy start w sezonie zaliczyła Monika Hojnisz-Staręga.

Publikacja: 08.01.2021 15:04

Tiril Eckhoff

Przerwa świąteczna wyszła na dobre podopiecznym Michaela Greisa. Hojnisz-Staręga miała dwudziesty trzeci czas biegu i zajęła siedemnaste miejsce - najlepsze od kończących poprzedni sezon zawodów w Kontiolahti. Kinga Zbylut, która w pierwszej części sezonu strzelała z 74-procentową skutecznością, tym razem była bezbłędna.

Kibice w sobotnim biegu pościgowym (12:45) zobaczą trzy Polki, bo choć Kamila Żuk trzykrotnie pudłowała i miała najsłabszy czas na strzelnicy w całej stawce, to solidnie pobiegła, dzięki czemu straciła do Zbylut niecałe dziewięć sekund.

Pierwsze miejsce - podobnie, jak dwa i pół tygodnia temu w Hochfilzen - zajęła Eckhoff. 30-latka goni w klasyfikacji generalnej PŚ rodaczkę Martę Olsbu Roeiseland, która miała dwa pudła i była piąta. Formy nie traci Hanna Oeberg - Szwedka czwarty raz tej zimy stanęła na podium. Życiowy sukces odniosła trzecia Lisa Teresa Hauser.

Wyniki: 1. T. Eckhoff (Norwegia) 25.54.0 (0+0), 2. H. Oeberg (Szwecja) +29.6 (0+0), 3. L. T. Hauser (Austria) +40.2 (0+1)… 17. M. Hojnisz-Staręga +1:15.4 (0+1), 41. K. Zbylut +2:09.5 (0+0), 43. K. Żuk +2:18.8 (1+1) 75. J. Jakieła +3;27.2 (2+1)

Puchar Świata (po 10 z 26 startów): 1. M. Olsbu Roeiseland (Norwegia) 455, 2. H. Oeberg (Szwecja) 432, 3. T. Eckhoff (Norwegia) 406… 43. M. Hojnisz-Staręga 57, 60. K. Żuk 23, 74. K. Zbylut 1

2 / 3
Inne sporty
Bratobójcza walka o igrzyska. Polacy zaczęli wyścig do Paryża
kolarstwo
Katarzyna Niewiadoma wygrywa Strzałę Walońską. Polki znaczą coraz więcej
Inne sporty
Paryż 2024. Tomasz Majewski: Sytuacja w Strefie Gazy zagrożeniem dla igrzysk. Próba antydronowa się nie udała