fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Puchar Świata w biatlonie. Niemiec zatrzymał Norwegów

Arnd Peiffer
Arnd Peiffer
AFP
Arnd Peiffer wygrał ostatnie w tym roku zawody biatlonowego Pucharu Świata. Niemiec przerwał zwycięską serię Norwegów.

Peiffer strzelał bezbłędnie i na finiszu wygrał pojedynek ze Szwedem Martinem Ponsiluomą. 33-latek odniósł dziesiąte zwycięstwo w karierze, ale pierwsze od marca 2019 roku. Ostatnim Niemcem, który stał na najwyższym podium pucharowych zawodów, był dwanaście miesięcy temu Benedikt Doll.

Norwegowie i Norweżki wygrali w Hochfilzen pięć kolejnych indywidualnych startów. Bieg masowy zakończył zwycięską passę. Najlepszy z Norwegów tym razem był Tarjei Boe, który dobiegł do mety trzeci. Przewodzący klasyfikacji generalnej Johannes Boe, Sturla Holm Laegreid oraz Johannes Dale nie zmieścili się na podium.

Peiffer był jednym z dwóch biatlonistów, którzy oddali dwadzieścia celnych strzałów. Błędu na strzelnicy nie popełnił także Simon Eder, ale Austriak wolno biegł i minął metę jedenasty. Do biegu masowego, w którym bierze udział trzydziestu zawodników, nie zakwalifikował się żaden Polak.

Wyniki: 1. A. Peiffer (Niemcy) 35:53.3 (0+0+0+0), 2. M. Ponsiluoma (Szwecja) +1.3 (1+0+0+0), 3. T. Boe (Norwegia) +9.3 (0+0+1+0)
Puchar Świata (po 9 z 26 startów): 1. J. Boe (Norwegia) 428, 2. S. H. Laegreid (Norwegia) 373, 3. S. Samuelsson (Szwecja) 344… 67. G. Guzik 2

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA