fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Puchar Świata w biatlonie. Norweżki poszły za ciosem

AFP
Marte Olsbu Roeiseland wygrała bieg masowy w Hochfilzen. To czwarte z rzędu zwycięstwo reprezentantki Norwegii w biatlonowym Pucharze Świata.

Doświadczona zawodniczka wyprzedziła rodaczkę Tiril Eckhoff i Włoszkę Dorotheę Wierer. To oznacza, że podczas ostatniego w tym roku pucharowego weekendu Norweżki zajęły sześć z dziewięciu miejsc na podium. Dwa poprzednie biegi wygrała Eckhoff, a na mecie sprincie w pierwszej „trójce” były także Olsbu Roeiseland i Ingrid Landmark Tandrevold.

Niedzielny wynik jest ważny wydarzenie dla Wierer, która broni Kryształowej Kuli, ale po wygraniu otwierającego sezon biegu indywidualnego w siedmiu kolejnych indywidualnych startach jej najlepszym wynikiem było miejsce piąte.

Polki w biegu masowym nie startowały, bo to rywalizacja z udziałem trzydziestu zawodniczek. Biało-Czerwone w tym sezonie spisują się słabo - najlepsza Monika Hojnisz-Staręga jest w klasyfikacji generalnej czterdziesta dziewiąta. Podopieczne Michaela Greisa wrócą do startów 8 stycznia, kiedy zaplanowano sprint w Oberhofie.

Wyniki: 1. M. Olsbu Roeiseland (Norwegia) 30:53.6 (0+1+0+0), 2. T. Eckhoff (Norwegia) +12.3 (0+0+1+0), 3. D. Wierer (Włochy) +13.6 (0+0+1+0)

Puchar Świata (po 9 z 26 startów): 1. M. Olsbu Roeiseland (Norwegia) 415, 2. H. Oeberg (Szwecja) 378, 3. D. T. Eckhoff (Norwegia) 346… 49. M. Hojnisz-Staręga 33, 58. K. Żuk 23, 72. K. Zbylut 1

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA