fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Nie żyje Vibeke Skofterud

Wikimedia Commons (TV3 / Rune Bendiksen/CC BY 3.0)
Nie żyje mistrzyni olimpijska z Vancouver, biegaczka narciarska, Norweżka Vibeke Skofterud - podaje Onet. Przez lata była jedną z rywalek Justyny Kowalczyk na trasach biegowych. 38-latka zginęła w wypadku na skuterze wodnym podczas spędzania wakacji w miejscowości Arendal.

Zniknięcie Skofterud nad ranem w niedzielę zgłosili jej znajomi. W czasie poszukiwań policja natknęła się na rozbity o skały skuter oraz znajdujące się przy nim ciało. Popołudniu potwierdzono, że jest to Vibeke Skofterud.

- Znaleźliśmy skuter wodny roztrzaskany o skały małej wyspy St. Helena. Według lekarzy ofiara zginęła na miejscu - powiedział inspektor Sveinung Alsaker z policji w Arendal - podaje Onet.

Vibeke Skofterud przez lata reprezentowała Norwegię we wszystkich najważniejszych zawodach. Największe sukcesy odnosiła drużynowo. To właśnie w sztafecie sięgnęła po złoty medal olimpijski (Vancouver 2010) oraz dwa najcenniejsze krążki mistrzostw świata (Oberstdorf 2005, Oslo 2011). Ostatnie miejsce na podium Pucharu Świata osiągnęła w 2012 roku podczas zawodów w kanadyjskim Canmore. Trumfowała wówczas Justyna Kowalczyk.

Norweżka definitywnie zakończyła karierę w 2015 roku.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA