Kamil Stoch wygrywa drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch wygrał drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Prowadzący po pierwszej serii Polak, w drugiej oddał najdłuższy skok w całej stawce - 139,5 m - i został pierwszym polskim skoczkiem, który wygrał dwa pierwsze konkursy TCS.

Aktualizacja: 01.01.2018 15:16 Publikacja: 01.01.2018 15:14

Stoch obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.

Drugie miejsce w Ga-Pa zajął Niemiec Richard Freitag. Jego wynik - 275,8 pkt - był gorszy od Stocha o 7,6 punktu. Na podium znalazł się także Norweg Anders Fannemel.

W finałowej serii konkurs odbywał się bez przeszkód aż do momentu, gdy na skoczni pozostało dwóch zawodników - drugi w klasyfikacji po pierwszej serii Słoweniec Tilen Bartol oraz prowadzący Kamil Stoch. Z powodu silnych podmuchów wiatru musieli oni poczekać kilka minut z oddaniem swoich skoków. Bartol ostatecznie pofrunął bliżej niż w pierwszej serii i uplasował się na piątym miejscu. Stoch wytrzymał presję, skokiem na odległość 139,5 m dystansując resztę stawki.

W finałowej serii wystąpiło jeszcze czterech Polaków. Na 12. miejscu rywalizację ukończył Dawid Kubacki. Choć w drugiej serii (133,5 m) skoczył dalej, niż w pierwszej (126,5 m), to osunął się o dwa miejsca w klasyfikacji.

Również Maciej Kot w porównaniu z pierwszą serią spadł w klasyfikacji. Po skoku na odległość 129 metrów i wygranym pojedynku z Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem, w drugiej skoczył 4 metry dalej, ale spadł o trzy miejsca na 18. pozycję.

Pozostali Polacy poprawili swoje pozycje. 29. miejsce po pierwszej serii zajmował Piotr Żyła (122,5 m), a 30. Stefan Hula (119,5 m). W drugiej serii skoczyli po 126 m i ukończyli konkurs odpowiednio na 25. i 27. pozycji.

Po pierwszej serii odpadł Jakub Wolny. Skoczył 127,5 metra i przegrał pojedynek KO z Niemcem Markusem Eisenbichlerem, który skoczył metr dalej.

Do finału nie awansował Austriak Stefan Kraft, od którego lepszy okazał się rywal z pary - Słoweniec Ziga Jelar.

Inne sporty
Bratobójcza walka o igrzyska. Polacy zaczęli wyścig do Paryża
kolarstwo
Katarzyna Niewiadoma wygrywa Strzałę Walońską. Polki znaczą coraz więcej
Inne sporty
Paryż 2024. Tomasz Majewski: Sytuacja w Strefie Gazy zagrożeniem dla igrzysk. Próba antydronowa się nie udała