fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Największy rywal Stocha wycofuje się z TCS

AFP
Po upadku w czasie konkursu w Innsbrucku Niemiec Richard Freitag wycofał się z ostatniego konkursu rozgrywanego w ramach tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni.

Freitag to lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i - do momentu upadku - najpoważniejszy rywal Stocha w walce o zwycięstwo w tegorocznym TCS.

Wycofanie się Freitaga z konkursu w Bischofshofen oznacza, że Stoch ma szansę odrobić stratę do Niemca w klasyfikacji PŚ (konkursy w ramach TCS są do niego zaliczane).

W Innsbrucku w pierwszej serii Freitag wylądował na 130 metrze, ale popełnił błąd przy lądowaniu i zaliczył bolesny upadek. Mimo awansu do serii finałowej Niemiec zdecydował się nie wystąpić w niej.

Freitag ma też opuścić zawody Pucharu Świata w Kulm.

Stoch po trzech konkursach w ramach TCS jest liderem - i ma na swoim koncie 833,2 punkta (dotychczas wygrał wszystkie trzy turnieje w ramach tego cyklu). Jeśli wygra w Bischofshofen zostanie drugim w historii - po Svenie Hannawaldzie - zawodnikiem, który w ramach jednego cyklu TCS wygrał wszystkie cztery konkursy rozgrywane w ramach Turnieju.

 
Źródło: Bild, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA