fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Prevc ma moc

PAP/EPA
Kwalifikacje przed pierwszym konkursem 64. Turnieju Czterech Skoczni wygrał Peter Prevc. Z polskiej piątki awansowało czterech

Rewelacji nie ma: Stefan Hula miał 22. wynik (124 m), Maciej Kot – 27. (120), Kamil Stoch – 33. (121,5), Piotr Żyła – 49. (117), Klemens Murańka – 56. (117,5) na 69 uczestników. Kto się liczył, skakał sporo ponad 130 m.

Pogoda w Oberstdorfie sprzyjała skokom. Kwalifikacje i jedna seria treningowa (drugą uniemożliwiła awaria energetyczna) powiedziały o faworytach turnieju to, co już wiemy: Prevc ma wielką moc w nogach (136,5 m ze znacznie obniżonego rozbiegu), ale Austriacy, Niemcy i Norwegowie nie byli daleko.

Obowiązujący w TCS system KO oznacza, że kwalifikacje wyłoniły też pary pierwszej serii konkursowej. Żyła trafił na jednego z głównych kandydatów do sukcesu – Niemca Severina Freunda, Stoch na jego kolegę Andreasa Wanka, Hula – Słoweńca Roberta Kranjca, Kot – Austriaka Manuela Fettnera.

W poniedziałkowy wieczór rywalizację obejrzało 13500 osób, to nowy rekord stadionu Schattenberg. Główne zawody w Oberstorfie zaczynają się we wtorek o 17.15.

Transmisje w TVP 1 i Eurosporcie 1.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA