fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty motorowe

Ekstraliga żużla: Wygrana mistrzów Polski w meczu na szczycie

Patryk Dudek zdobył 14 punktów w meczu Falubazu z Get Well
PGE Narodowy/ Darek Golik
Unia Leszno wygrała z Włókniarzem Częstochowa w meczu na szczycie żużlowej PGE Ekstraligi. W niedzielę swoje mecze wygrały też drużyny Sparty Wrocław i Falubazu Zielona Góra.

W pierwszym niedzielnym meczu Unia Tarnów przegrała ze Spartą Wrocław 41:49. Do ostatniej chwili ważyły się losy startu w tym spotkaniu Nickiego Pedersena, który w zeszłym tygodniu doznał kontuzji w czasie meczu w Gorzowie. Duńczyk stawił się jednak w Tarnowie i strach pomyśleć, co by było, gdyby go zabrakło, bo poza Pedersenem tylko Kenneth Bjerre był w stanie wygrywać biegi z wrocławianami.

Były trzykrotny mistrz świata zdobył 15 punktów w sześciu startach, tylko raz przegrywając z rywalem - w 13. biegu przed Duńczykiem przyjechał Vaclav Milik. Na Spartę to było za mało - wrocławianie jeździli równo, poza wciąż zawodzącym Andrzejem Lebiediewem.

Starcie Falubazu Zielona Góra z Get Well Toruń rozpoczęło się czterech biegów zakończonych wynikiem 4:2, przy czym raz, bieg młodzieżowców, wygrali goście. Czteropunktowe prowadzenie pozwoliło gospodarzom kontrolować mecz, za to przyjezdni nie mogli skorzystać z rezerw taktycznych. Zresztą nie do końca wiadomo, kto miałby być kim zastępowany, bo każdemu seniorowi z Torunia udało się wygrać wyścig, ale każdy też co najmniej raz przyjeżdżał na ostatnim miejscu, poza Pawłem Przedpełskim. Na tle jeżdżących w kratkę gości, zielonogórzanie prezentowali się jako równa drużyna - tylko Grzegorzowi Zengocie raz zdarzyło się przyjechać na ostatnim miejscu.

Falubaz powiększył przewagę dopiero po 12. biegu, ale w kolejnym mieli jechać najlepsi dotąd wśród przyjezdnych Przedpełski z Rune Holtą. Norweg z polskim paszportem przyjechał jednak ostatni, również w biegach nominowanych menedżer Jacek Frątczak nie zdecydował się na zmiany, ostatecznie więc Falubaz aż 10 punktami wygrał z drużyną, która przed sezonem typowana była jako "pewniak" do medali.

Starcie na szczycie, pomiędzy Unią Leszno a Włókniarzem Częstochowa, było emocjonujące mniej więcej do 10 biegu. Wtedy goście przegrywali jeszcze tylko ośmioma punktami, ale dwa kolejne wyścigi przegrali podwójnie, leszczynianie prowadzili już 44:28 i otwartym pytaniem pozostawał tylko rozmiar zwycięstwa mistrzów Polski. Marka Cieślaka, trenera Włókniarza, cieszyć może za to niezła, waleczna postawa juniora Michała Gruchalskiego. W drużynie lidera drugi z kolei komplet punktów zdobył Piotr Pawlicki.

Następna kolejka PGE Ekstraligi rozegrana zostanie za dwa tygodnie. Za to w najbliższą sobotę na PGE Narodowym w Warszawie ruszają indywidualne mistrzostwa świata.

4. kolejka PGE Ekstraligi:

 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław 41:49
  Unia: Pedersen 15, Mroczka 1, Jamróg 6, Kildemand 5, Bjerre 12, Knapik 0, Rolnicki 2, Kułakow 0.
  Sparta: Woffinden 10, Lebiediew 0, Janowski 9, Milik 9, Dróżdż ns, Drabik 12, Wojdyło 2, Fricke 7.
 • Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń 50:40
  Falubaz: Zengota 10, Thorssell 6, Jensen 11, Protasiewicz 5, Dudek 14, Niedźwiedź 1, Zgardziński 3, Tonder ns.
  Get Well: Doyle 5, Iversen 7, Ch. Holder 4, Przedpełski 10, Holta 7, Kaczmarek 5, Kopeć-Sobczyński 1, J. Holder 1.
 • Fogo Unia Leszno - forBET Włókniarz Częstochowa 53:37
  Unia:
  Hampel 11, Kołodziej 8, Pi. Pawlicki 15, Kurtz 1, Sajfutdinow 8, Smektała 5, Kubera 5, Szlauderbach ns.
  Włókniarz:
  Madsen 7, Musielak 6, Miedziński 4, Lindgren 14, Zagar 2, Gruchalski 4, Świącik 0, Lyager 0.

Tabela PGE Ekstraligi:

    M Pkt Z R P bilans
1. Fogo Unia Leszno 5 9 4 1 0 +78
2. ForBet Włókniarz Częstochowa 5 7 3 1 1 +12
3. Betard Sparta Wrocław 5 5 2 1 2 +14
4. Cash Broker Stal Gorzów 5 4 2 0 3 +3
5. Grupa Azoty Unia Tarnów 5 4 2 0 3 -26
6. Falubaz Zielona Góra 5 4 2 0 3 -2
7. Get Well Toruń 5 4 2 0 3 -25
8. MrGarden GKM Grudziądz 5 3 1 1 3 -54
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA