fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty motorowe

Ekstraliga: Unia Leszno w finale, na rywala poczeka

fot. Shutterstock
Unia Leszno wysoko pokonała Falubaz Zielona Góra w rewanżowym meczu półfinału żużlowej PGE Ekstraligi. Drugie zaplanowane na poniedziałek spotkanie zostało odwołane.

Pierwsze starcie w Zielonej Górze Unia wygrała 46:44 i w rewanżu była faworytem, ale raczej niewielu się spodziewało, że pokona Falubaz z taką łatwością. Już po pierwszej serii startów prowadziła 17:7, cały czas powiększała przewagę a dopiero w 9. wyścigu zawodnikowi gości udało się wyprzedzić któregoś z seniorów z Leszna. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Unii 57:33 a mógł jeszcze wyższym, gdyby menedżer gospodarzy Piotr Baron na ostatni bieg nie wypuścił juniorów. Pozwoliło to zielonogórzanom na odniesienie jedynego w poniedziałek zwycięstwa biegowego.

Unia awansowała do finału PGE Ekstraligi, Falubaz będzie walczył o brązowe medale, ale na swoich rywali muszą jeszcze poczekać. Drugi z półfinałów Stal Gorzów - Sparta Wrocław (w pierwszym meczu 44:46) został odwołany z powodu złego stanu toru po weekendowych opadach. Nowy termin nie został jeszcze wyznaczony, ale decydujące starcia zaplanowane były na niedzielę, a w piątek i sobotę w Toruniu odbędą się turnieje Grand Prix.

PGE Ekstraliga - półfinał (mecz rewanżowy)

Fogo Unia Leszno - RM Solar Falubaz Zielona Góra 57:33
najwięcej punktów: Bartosz Smektała 12+2 (w 5 biegach), Piotr Pawlicki 12 (4), Emil Sajfutdinow 11 (4) - Martin Vaculik 9+2 (5), Piotr Protasiewicz 9+1 (5).
pierwszy mecz 46:44 dla Unii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA