fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty motorowe

Dakar w Arabii: nowości nie zabraknie

materiały prasowe
- To będzie znane, ale jednocześnie zupełnie nowe i ekscytujące wyzwanie - ocenił trasę styczniowego rajdu Rafał Sonik. Organizatorzy zaprezentowali ją tradycyjnie na konferencji w Paryżu.

Dakar 2020 został przeniesiony z Ameryki Południowej do kraju siedem razy większego niż Polska. Rozpocznie się 5 stycznia w Dżeddzie, a zakończy 17 stycznia w Qiddiyah w pobliżu Rijadu. Wystartuje 351 pojazdów, w tym 23 quady. Cztery z nich poprowadzą Polacy. Obok Sonika na starcie staną: Kamil Wiśniewski, Arkadiusz Lindner i Paweł Otwinowski.

- Przejedziemy Arabię dookoła, pokonując niemal 8000 km. Większość odcinków specjalnych liczy pomiędzy 400 a 500 km, a nasze dzienne dystanse to zazwyczaj ponad 700 km. Będziemy więc w trasie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora przez 12 dni - rajd będzie więc prawdziwie maratoński. To dla mnie doskonała informacja. Im dłuższy i trudniejszy Dakar, tym lepiej się w nim odnajduję - przekonuje krakowianin, który będzie jednym z faworytów w kategorii quadów.

Sonik zaznacza, że z powodu trudności nadchodzący rajd w Arabii Saudyjskiej przypomina mu pierwszy Dakar w Ameryce Południowej. Nowością będą pokolorowane roadbooki wydawane na kolejny etap dopiero kilka minut przed startem. Podczas sześciu z dwunastu etapów żaden z zawodników nie będzie mieć czasu na wcześniejsze zapoznanie się z trasą.

- David Castera testował to rozwiązanie w Maroku i moim zdaniem sprawdziło się doskonale. Roadbooki były bardzo dobrze przygotowane, a trasa zweryfikowała umiejętności każdego z nas - uważa Sonik, który obydwie próby zakończył bez znaczących pomyłek nawigacyjnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA