fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty motorowe

Robert Kubica może wrócić do wyścigów. Williams składa ofertę

Fotorzepa/Piotr Nowak
Od przyszłego sezonu Robert Kubica może wrócić do wyścigów Formuły 1. Polak otrzymał ofertę od zespołu Williamsa. Decyzja nie została podjęta, ponieważ w swoim zespole widzi Kubicę także Ferrari.

Jak informuje portal Autosport, Robert Kubica znajduje się na szczycie listy zespołu Williamsa. Polak miałby być partnerem George'a Russella.

To nie jedyna propozycja, którą otrzymał Kubica. W swojej stajni widzi Polaka także Ferrari. Włosi chcieliby, by został on kierowcą symulatora. 

Kubica ma podjąć decyzję w ciągu kilku najbliższych dni. Zapowiedział, że nastąpi to po Grand Prix Brazylii. 

- Myślę, że jestem bardzo blisko tej decyzji. W ciągu kilku dni zdecyduję co chcę robić i co jest dla mnie najlepsze. Jestem w komfortowej sytuacji i mówię o tym od kilku tygodni - powiedział Kubica.

- Będę robił coś, co w ten lub inny sposób mnie przyciąga i daje mi pewność, że robię coś, co mi się mi się podoba - dodał.

Dziennikarze zapytali Kubicę, czy oferta długoterminowej umowy, a taką miało przedstawić Ferrari, jest kusząca. - Może pragnienie jazdy i powrotu do Formuły 1 jest większe niż pragnienie długiego projektu. Wiele zależy od moich osobistych wniosków - odpowiedział. 

Kubica podkreślił, że praca w Ferrari miałaby swój urok. - Zawsze mówiłem, że małe dziecko marzy o tym, by jeździć w Formule 1. Gdy już jesteś kierowcą F1, liczą się dwie rzeczy: wygrywanie wyścigów lub prowadzenie czerwonego bolidu - skomentował.

Źródło: Autosport
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA