fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Korupcja w FIFA: kolejny działacz w areszcie

PAP/EPA
Urugwajczyk Eugenio Figueredo, były szef Konfederacji Piłkarskiej Ameryki Południowej (CONMEBOL) został aresztowany, gdy tylko stanął na ojczystej ziemi po ekstradycji ze Szwajcarii. Figueredo to także były wiceprezydent Światowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Podejrzewany jest o łapownictwo i branie brudnych pieniędzy.

83 - letni Figueredo w areszcie pozostanie aż do procesu. Przesłuchiwany był już w maju, tuż po zatrzymaniu w Zurychu. Urugwajczyk miał przyjąć wielomilionowe łapówki w dolarach za przyznanie praw marketingowych i telewizyjnych do meczów piłkarskich jednej z amerykańskich firm (chodzi o Copa America 2015, 2016, 2019 i 2023). Rozgrywki te organizuje CONMEBOL.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Departament Sprawiedliwości USA i kolejne wnioski mają być przedstawione na początku roku, jeszcze przed wyborami nowego szefa FIFA, co ma nastąpić 26 lutego. Amerykańskie śledztwo sprawia, że przyszłość FIFA jest niepewna nie tylko dlatego, że odsunięci zostali Sepp Blatter i Michel Platini.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA