fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Bańka: Oszuści w sporcie mają coraz trudniej

Fotorzepa, Maciej Zieniewicz
Mirosław Żukowski
Stefan Szczepłek
- Organy ścigania zawsze są o kilka kroków za stosującymi doping sportowcami, tak, jak prokuratury za przestępcami i oszustami. Ale to nie znaczy, że nie należy ich ścigać i karać, choćby po latach – uważa nowy prezydent Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), Witold Bańka.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), założona dwadzieścia lat temu w Lozannie z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, koordynuje działania przeciw używaniu przez sportowców niedozwolonych środków dopingujących. Od 1 stycznia 2020 obowiązki prezydenta WADA przejmie Witold Bańka, dotychczasowy minister sportu i turystyki RP.

W rozmowie ze Stefanem Szczepłkiem i Mirosławem Żukowskim Witold Bańka opowiada, jakie są dziś relacje między WADA a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim; jakie konsekwencje może mieć decyzja o niedopuszczeniu Rosji do udziału w igrzyskach olimpijskich i piłkarskiego mundialu; czy odczuwa wpływ polityków na walkę o czystość sportu; jak działają krajowe laboratoria, dlaczego nie wygramy walki z dopingiem i jak zakończył się przypadek braci Zielińskich.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA