fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Rosja: Sportowcy chcą 4,5 miliona od autora raportu ws. dopingu

123RF
Grupa rosyjskich sportowców, którzy oskarżeni są o stosowanie dopingu żąda odszkodowania w wysokości 4,5 miliona dolarów.

Jak informuje Polskie Radio, rosyjscy sportowcy złożyli pozew przeciwko Kanadyjczykowi Richardowi Mclarenowi, który jest autorem raportu „o stosowaniu dopingu w rosyjskim sporcie”. Zawodnicy twierdzą, że jego oskarżenia były bezpodstawne. 

Czytaj także: Doping: Rosja wciąż kręci

 

 

 

 

Rosyjski portal informacyjny „Meduza” poinformował, że pozew zarejestrowany został w sądzie Ontario w lipcu ubiegłego roku, ale zgodnie z kanadyjskim prawem pozywający muszą sami doręczyć powiadomienie pozwanemu. Portal pokazał krótki film, z którego wynika, że szef rosyjskiego Związku Wioślarskiego Wienjamin But i kilku innych zawodników przekazali odpowiedni dokument pozwanemu. 

Kanadyjczyk Richard Mclaren współpracujący z grupą ekspertów opisał w swoim raporcie proceder, polegający na fałszowaniu prób dopingowych przez rosyjskich sportowców, trenerów oraz lekarzy. Z dokumentu wynika, że w sprawę zamieszani byli między innymi wysocy rangą urzędnicy państwowi i funkcjonariusze służb specjalnych. O ich działaniach mieli wiedzieć także minister sportu i prezydent Rosji. 

W związku z raportem Międzynarodowy Komitet Olimpijski wykluczył część rosyjskich lekkoatletów z udziału w letnich igrzyskach w Brazylii i zdyskwalifikował reprezentację Rosji, która miała wziąć udział w zimowej olimpiadzie w Korei Południowej. Komitet odebrał również kilkudziesięciu rosyjskim sportowcom medale - pisze Polskie Radio. 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA