fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Agata Wróbel prosi o pomoc. Jest reakcja ministra

Agata Wróbel na igrzyskach w Atenach w 2004 roku
Fotorzepa/ Bartłomiej Zborowski
Medalistka igrzysk olimpijskich Agata Wróbel zmaga się z cukrzycą, depresją i długami. W internecie trwa zbiórka pieniędzy. Swoją pomoc zadeklarował minister sportu Witold Bańka.

- Wiem, że miałam wielu fanów, gdy rywalizowałam na pomoście. Jeśli niektórzy z nich to widzą i czują, że chcieliby mi pomoc i przekazać nawet najmniejszą kwotę, byłabym bardzo wdzięczna - zaapelowała Agata Wróbel, dwukrotna medalistka olimpijska w podnoszeniu ciężarów, na stronie zorganizowanej przez siebie zbiórki.

Wróbel po zakończeniu kariery została bez środków do życia i musiała podjąć pracę w sortowni śmieci w Wielkiej Brytanii. Po nagłośnieniu sprawy przez "Super Express", zatrudniło ją Polskie Radio Londyn. Później polska sztangistka zniknęła z mediów. Dopiero teraz, gdy sytuacja stała się krytyczna, zaapelowała o pomoc na stronie założonej przez siebie zbiórki.

Planowana kwota zbiórki pod nazwą „Nowy start w życiu Agaty Wróbel”14 to 20 tysięcy złotych, ale sztangistka przyznała, że będzie wdzięczna nawet za najdrobniejsze wsparcie.

Informacja o trudnej sytuacji polskiej medalistki dotarła do ministra sportu Witolda Bańki. Poinformował, że chętnie "zagospodarują ją zawodowo" w obszarze sportu. "Czekam na kontakt" - napisał minister.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA