Legia Warszawa z Pucharem Polski po pokonaniu Lecha Poznań

Po 104-minutowym, przedłużonym z powodu odpalenia rac meczu Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 1:0 i zdobyła Puchar Polski.

Aktualizacja: 02.05.2016 18:07 Publikacja: 02.05.2016 17:50

Komentarz Stefana Szczepłka:

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Legia Warszawa uzyskała prowadzenie w 68. minucie dzięki bramce strzelonej przez Aleksandra Prijovicia.

Sędzia Szymon Marciniak przedłużył spotkanie o 12 minut. Na kilkanaście minut przed zakończeniem spotkania kibice odpalili race i boisko Stadionu Narodowego spowił gęsty dym. Był na tyle gęsty, że bramkarz Legii musiał się oddalić od swojej bramki. Sędzia zdecydował wówczas o przerwaniu spotkania.

Już po wznowieniu gry, w 97. minucie, piłkarz Legii Arkadiusz Malarz został trafiony racą w nogę. Sędzia doliczył kolejne 2 minuty.

Nie zmieniło to jednak losów spotkania i Legia po raz 18. zdobyła Puchar Polski.

Lech: 1. Jasmin Buric - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 5. Tamas Kadar - 11. Gergo Lovrencsics, 7. Karol Linetty, 6. Łukasz Trałka, 55. Abdul Aziz Tetteh, 8. Szymon Pawłowski - 24. Dawid Kownacki.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 5. Artur Jędrzejczyk, 4. Igor Lewczuk, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hlousek - 8. Ondrej Duda, 7. Ariel Borysiuk, 3. Tomasz Jodłowiec, 18. Michał Kucharczyk - 99. Aleksandar Prijovic, 11. Nemanja Nikolic.