Spór o aborcję

Komisja sejmowa nie zajmie się projektem ws. aborcji

Przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny jest Bożena Borys-Szopa z PiS
Fotorzepa/ Piotr Wittman
Komisja Polityki Społecznej i Rodziny nie zajmie się na środowym i czwartkowym posiedzeniu społecznym projektem zaostrzającym przepisy dot. aborcji. Posiedzenia komisji zostały odwołane.

Według informacji podanej przez Kaję Godek, pełnomocniczkę komitetu "Zatrzymaj aborcję", która jest autorem projektu, posiedzenie komisji zostało odwołane na prośbę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Według sejmowej strony, komisja miała w środę zająć się zmianą ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, a w czwartek rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych. Jednak w poniedziałek do komisji przekazany został projekt "Zatrzymaj aborcję", pozytywnie zaopiniowany przez komisję sprawiedliwości i praw człowieka.

Kolejne posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny ma się odbyć w dniach 11-13 kwietnia. Nie wiadomo, czy posłowie będą zajmować się na nim projektem dot. przepisów o aborcji.

"Gratuluję znalezienia kolejnego wybiegu, aby nie podejmować prac nad projektem "Zatrzymaj aborcję" i aby dzieci z Downem dalej były zabijane - skomentowała Kaja Godek.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL