fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o Trybunał Konstytucyjny

Giertych: Duda pokłóci się z Kaczyńskim

Roman Giertych
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Roman Giertych, odnosząc się do podpisywania przez Andrzeja Dudę ustaw uchwalanych przez większość sejmową, stwierdził, że dojdzie do kłótni prezydenta z prezesem PiS.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. - Po analizie, po zastanowieniu się, podjąłem dzisiaj decyzję o podpisaniu noweli do ustawy o TK. Uważam, że ta nowela przyczynia się do wzmocnienia pozycji i sytuacji Trybunału Konstytucyjnego - oświadczył prezydent. 

Roman Giertych ocenił w TVN24, że "za moment Andrzej Duda pokłóci się z Jarosławem Kaczyńskim". W ocenie Giertycha, prezydent nie musiał mówić, że usprawnia pracę Trybunału, gdyż "w sposób oczywisty cel polityczny jest inny".

Giertych wyraził też opinię, że Jarosław Kaczyński boi się prezydenta Dudy. - Chce go umaczać, póki on jest od niego psychicznie zależny, w jak największej ilości zbrodni politycznych - powiedział Giertych. Dodał, że prezes PiS "chce mieć wokół siebie ludzi, którzy uczestniczą w pewnych działaniach".

Źródło: TVN24/ PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA