fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Finlandia: Poczta może dostarczać listy tylko przez trzy dni w tygodniu

materiały prasowe
Fiński parlament przyjął zmiany w Fińskim Prawie Pocztowym, które umożliwią narodowemu dostawcy poczty - Posti - dostarczać listy nie przez pięć, ale zaledwie przez trzy dni w tygodniu.

Parlament przyjął zmiany w prawie 97 głosami "za" przy 79 "przeciw".

Zmiany w prawie umożliwią Posti, by - w niektórych regionach - przejść z dostaw przesyłek przez pięć dni w tygodniu na dostawy przez zaledwie trzy dni w tygodniu. Będzie to możliwe w tych miejscach, gdzie działają firmy zajmujące się dostarczaniem prasy do prenumeratorów przez pięć dni w tygodniu.

Tam, gdzie takie firmy nie działają, Posti nadal będzie dostarczać przesyłki przez pięć dni w tygodniu.

Zmiany w prawie mają być najbardziej dotkliwe dla mieszkańców Wysp Alandzkich - w tym rejonie spodziewany jest istotne ograniczenie usług świadczonych przez Posti.

Fińska poczta od miesięcy szuka oszczędności i dodatkowych źródeł dochodów w związku z istotnym spadkiem liczby przesyłek nadawanych przez Finów. W marcu pojawiła się informacja, że wozy dostawcze Posti będą rozwozić napoje alkoholowe produkowane przez firmę Sinebrychoff (w tym piwo) do sklepów.

Posti już wcześniej rozpoczęła dostarczanie posiłków dla seniorów. Firma uruchomiła też pilotażowy program dostarczania jedzenia do domu w pięciu regionach Finlandii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA