Elbląg: Śmierć na zawodach triathlonowych

Tragedia podczas zawodów triathlonowych w Elblągu. Jeden z zawodników zasłabł podczas etapu pływackiego. Nie udało się go uratować.

Aktualizacja: 18.06.2017 21:21 Publikacja: 18.06.2017 21:10

W Elblągu dziś odbywały się zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon. Na starcie stanęło blisko 700 zawodników. Triathloniści mieli do wyboru dwa dystanse: 1/4 IM (0,95-45-10,55) i 1/8 IM (0,475-22,5-5,275).

Zawody rozpoczęły się od biegów dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi zmierzyli się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Później do rywalizacji przystąpili triathloniści. Etap pływacki rozgrywany był w rzece Elbląg. Pierwsi wystartowali zawodnicy na dystansie 1/8 IM, a w samo południe rozpoczęła się rywalizacja na 1/4 IM.

Podczas tej konkurencji jeden z zawodników zaczął się topić. Na ratunek mu ruszyli ratownicy wodni, którzy wciągnęli mężczyznę na łódkę, a później na brzeg. Na miejscu ratownicy podjęli próbę reanimacji, niestety mężczyzna zmarł. Miał 42 lata.

"Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w Elblągu, które miały miejsce 18 czerwca 2017 roku, jeden z zawodników zasłabł podczas etapu pływackiego. Zawodnik został natychmiast wyciągnięty z wody oraz otrzymał natychmiastową pomoc medyczną. Na brzegu, na którym zlokalizowana była karetka przeprowadzona została akcja reanimacyjna, niestety zawodnik zmarł" – napisali organizatorzy zawodów w specjalnym oświadczeniu.

Rodzinie zmarłego zawodnika złożyli najszczersze wyrazy współczucia. "W związku ze zdarzeniem organizatorzy zobowiązują się do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy" – dodali.

Okoliczności śmierci zawodnika bada już prokuratura w Elblągu. Śledczy już zlecili sekcję zwłok zmarłego.

Mimo wypadku zawody nie zostały przerwane. Na popularnej „ćwiartce" najlepszy czas osiągnął: Maciej Bodnar (Airbike Armexim Tri Team) z czasem 01:59:02, a wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Pisarek (02:14:48). Na krótszym dystansie triumfowali: Bartosz Latawiec (Warsaw Masters Team, 01:05:07) i Marta Łagownik (Smaruj Na Trening Team, 01:05:45).

Do końca Garmin Iron Triathlon 2017 pozostały dwa etapy. 2 lipca zawodnicy wystartują w w Stężycy na Kaszubach, a dwa tygodnie później w Płocku odbędzie się finał cyklu.