fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dbają, by młodzi zdobyli doświadczenie i pracę

materiały prasowe
Poznaliśmy tych, którzy starają się, by ułatwić młodym ludziom wejście na rynek pracy.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Seta tv Opole oraz Koło Naukowe Design Thinking Space to laureaci wyłonieni w plebiscycie będącym częścią projektu „Start na rynku pracy" badającego sytuację zawodową absolwentów.

Nagrodzono ich podczas obywającego się na Stadionie Narodowym Kongresu Liderów Rzeczypospolitej. To projekt skierowany do środowiska akademickiego, którego celem jest odkrywanie i wzmacnianie kompetencji młodego pokolenia.

Ocenie zostały poddane m.in. przystępność procesu rekrutacji, dostęp do staży i ich jakość – w przypadku pracodawców, zasięg działań i podejmowana tematyka – przy ocenie organizacji akademickiej, z kolei uczelnie oceniane były pod kątem współpracy z potencjalnymi pracodawcami oraz jakości oferty dydaktycznej.

Również sama impreza miała podpowiedzieć młodym kierunki własnego rozwoju. – To, czego Polska w tej chwili najbardziej potrzebuje, to fachowcy wyspecjalizowani w swojej dziedzinie, ale także zaangażowani w rozwój swojego kraju. Potrzebuje liderów, którzy chcą czegoś więcej. Chciałbym, abyście byli taką rycerską elitą naszego kraju, dbającą także o dobro reszty społeczeństwa – mówił na kongresie wicepremier Mateusz Morawiecki.

Organizatorami kongresu była Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych oraz Instytut Inicjatyw Publicznych.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA