fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kobieta urodziła 9 dzieci. Spodziewała się siedmiorga

AFP
Ministerstwo Zdrowia Mali poinformowało, że obywatelka ich kraju urodziła dziewięcioro dzieci, choć spodziewała się tylko siedmiorga. Księga Rekordów Guinnessa nie odnotowała do tej pory takiego porodu.

Przypadek 25-letniej Halimy Cisse z Mali jest prawdopodobnie pierwszym w historii. W klinice w Maroku na świat przyszło pięć dziewczynek i czterech chłopców. Ministerstwo Zdrowia Mali poinformowało, że zarówno dzieci, jak i ich matka czują się dobrze.

Reporterzy Associated Press widzieli niektóre z dzieci, które machały rączkami i nóżkami w inkubatorach w prywatnej klinice Ain Borja w Casablance. Personel medyczny regularnie sprawdzał ich stan na oddziale noworodkowym.

Cisse spodziewała się siedmiorga dzieci. Malijscy lekarze, na polecenie rządu, wysłali ją na poród do Maroka, ponieważ szpitale w Mali, jednym z najbiedniejszych krajów świata, nie są w stanie zapewnić odpowiedniej opieki.

Dyrektor kliniki w Casablance Youssef Alaoui powiedział marokańskiej telewizji państwowej, że lekarze z Mali skontaktowali się z nimi w tej sprawie półtora miesiąca temu. 

Poród metodą cesarskiej cięcia przeprowadzono we wtorek. Kobieta była w 30 tygodniu ciąży. Lekarze poinformowali, że pacjentka straciła sporo krwi, dlatego konieczna była transfuzja. Jej dzieci ważą od 500 gramów do jednego kilograma.

Przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa poinformowali, że obecną rekordzistką jest Amerykanka Nadya Suleman, która w 2009 roku urodziła ośmioro wcześniaków. Przypadek z Maroka jest analizowany.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA