fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: 10-latka bez rąk wygrała konkurs kaligraficzny

Cathryn Hansley
10-letnia Sara Hinesley z Maryland zdobyła Nagrodę Nicholasa Maxima w ogólnokrajowym konkursie kaligraficznym Zaner-Bloser National Handwriting Contest.

Nagroda przyznawana jest uczniowi z opóźnieniami funkcji poznawczych, albo niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną.

Sara - jak pisze CNN - trzyma długopis między kikutami ramion - w ten sposób potrafi pisać m.in. kursywą, co doceniło jury konkursu.

Uczennica szkoły katolickiej we Frederick wspomina, że gdy nauczycielka pierwszy raz pokazała jej jak pisać kursywą, odkryła, iż ma do tego naturalny talent.

- Uznałam, że jest to łatwe i ćwiczyłam to w szkole - mówi Sara.

Dziewczynka nie wie jeszcze na co przeznaczy 500 dolarów, które były nagrodą w konkursie. Liczy jednak na to, że inne dzieci niepełnosprawne zainspirują się jej historią.

- Jeśli wystarczająco mocno się starasz, możesz to osiągnąć - mówi.

Matka dziewczynki, Cathryn Hinesley podkreśla, że jest dumna ze swojej córki, która jest "bardzo niezależna". - Myśli strategicznie i skupia się na tym, jak zrealizować każde zadanie - dodaje.

Cathryn Hinesley mówi też, że Sara lubi również rysować, jeździć na rowerze, czytać i pływać.

Rodzina chciała w przeszłości, by dziewczynka korzystała z protez dłoni, ale Sara uznała, że radzi sobie wystarczająco dobrze bez nich.

Cathryn Hinesley śmieje się, że córka z wieloma czynnościami radzi sobie lepiej nawet od niej, czy jej męża.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA