fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Akwarele Hitlera nie znalazły nowego właściciela na aukcji

Domena Publiczna
Pięciu obrazów, których autorem miał być Adolf Hitler, nie udało się sprzedać na aukcji. Istnieje obawa, że mogą to być podróbki.

Norymberska gazeta Nachrichten doniosła w niedzielę, że nie otrzymano żadnych ofert za obrazy, których ceny wywoławcze wynosiły od 19 tys. do 45 tys. euro.

Na trzy dni przed sobotnią aukcją prokuratorzy mieli zająć 63 inne obrazy przypisywane Hitlerowi z domu aukcyjnego w celu zbadania pod kątem ich autentyczności.

W ubiegłym miesiącu w Berlinie prokuratorzy zajęli trzy inne akwarele Hitlera po otrzymaniu skargi kwestionującej ich autentyczność.

Uważa się, że Adolf Hitler będąc młodym namalował wiele obrazów. Przed I wojną światową starał się rozwinąć jako artysta w Wiedniu. Dwukrotnie nie zdał egzaminu wstępnego do wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1907 i 1908 roku.

Amerykańscy i brytyjscy żołnierze znaleźli wiele rysunków Hitlera w ruinach budynków rządu niemieckiego po II wojnie światowej. Na przestrzeni lat przeprowadzono kilka aukcji w Anglii i Niemczech.

Źródło: Fox News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA