fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Hulajnogi są ok. Ale nie na środku chodnika

Facebook/Polski Związek Niewidomych Instytut Tyflologiczny
Elektryczne hulajnogi, porzucane na chodnikach i przy wejściach do budynków, stanowią poważne zagrożenie dla osób niewidomych i niedowidzących - ostrzega Polski Związek Niewidomych.

Polski Związek Niewidomych zauważa, że elektryczne hulajnogi, które pojawiły się na ulicach większych miast, są atrakcyjną alternatywą dla rowerów, ale dla osób niedowidzących i niewidomych stanowią bardzo poważne zagrożenie.

Użytkownicy porzucają je bowiem w dowolnym miejscu - na środku chodnika czy przy wejściach do budynków, nawet przed siedzibą Polskiego Związku Niewidomych.

PZN zdaje sobie sprawę z tego, że ideą startupu jest takie właśnie pozostawiania hulajnogi, by zachęcało to kolejnego użytkownika do skorzystania z niej, ale dla osób niewidomych to przysłowiowa kłoda rzucana pod nogi.

Polski Związek Niewidomych skierował już w tej sprawie do Ratusza, ale zauważa, że tylko edukacja jest w stanie rozwiązać problem porzucanych hulajnóg. 

"Przede wszystkim jesteśmy przekonani o tym, że społeczeństwo, ludzi obok nas, potencjalnych użytkowników tych jednośladów powinno się edukować w tej sprawie, tłumaczyć, jakie zagrożenia wynikają z pozostawiania hulajnóg na chodnikach naszych miast" - czytamy w apelu zamieszczonym na Facebooku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA