fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Minister chwalił się pociągiem "przyspieszonym" na nagraniu

YouTube
Piyush Goyal, minister koleia Indii, został wykpiony za udostępnienie nagrania przedstawiającego pociąg dużych prędkości, które okazało się przyspieszonym nagraniem jadącego wolniej pociągu.

Goyal, umieściwszy nagranie na Twitterze napisał, że pociąg "przemknął niczym błyskawica".

W odpowiedzi na to nagranie jego autor, Abhishek Jaiswal, umieścił w sieci oryginalne nagranie, które wykonał w grudniu i umieścił na swoim kanale na YouTube.

Na tym nagraniu pociąg porusza się znacznie wolniej.

Goyal twierdził, że pociąg na nagraniu przedstawia pierwszy indyjski szybki pociąg zbudowany w ramach inicjatywy "Make in India", Vande Bharat Express.

Widoczny na nagraniu pociąg jest rzeczywiście najszybszym jak dotąd wyprodukowanym w Indiach pociągiem - osiąga prędkość 130 km na godzinę.

Problem w tym, że nagranie umieszczone przez ministra zostało zmodyfikowane i puszczone w przyspieszonym tempie. W rzeczywistości na nagraniu pociąg przejeżdżał przez stację i jechał znacznie wolniej.

W reakcji na tweet ministra wielu internautów w Indiach zaczęło zamieszczać w internecie nagrania, stanowiące kpinę z członka rządu. W tym np. nagrania innych "szybkich pociągów".

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA