fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemcy: Pijany maszynista przegapił stację. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi

AFP
Dwa i pół promila alkoholu we krwi wykryło badanie u niemieckiego maszynisty, który we wtorek przeoczył jedną ze stacji, prowadząc pociąg dużej prędkości.

Pociąg miał się zatrzymać na stacji w Wittenberdze, mieście leżącym w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, około godziny 22:10. Ale maszynista nie zatrzymał się, by pasażerowie mogli wysiąść. Skład zatrzymał się dopiero ok. godz. 22:30 w odległym o kilkadziesiąt kilometrów Bitterfeld.

DPA informuje agencja DPA, alarm podniósł kierownik pociągu. W efekcie na stacji w Bitterfeld na skład, a przede wszystkim na maszynistę, czekała już policja. Dokładne okoliczności zdarzenia są dopiero badane. Brak jest informacji na temat liczby pasażerów, którzy podróżowali pociągiem.

Maszynista został przewieziony na posterunek policji, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Te wykazało 2,49 promila alkoholu we krwi, nie mógł więc kontynuować swojej podróży. W efekcie - jak podaje strona zugfinder.de - do Lipska, stacji końcowej, pociąg przyjechał z 65-minutowym opóźnieniem.

Pasażerowie, którzy chcieli wysiąść w Wittenbergi, musieli wrócić pociągiem z Bitterfeld. Skład ICE do Lipska prowadził już nowy maszynista.

Deutsche Bahn, operator pociągu zapowiedział dokładne śledztwo i przyznał, że jeden przystanek został przez maszynistę przeoczony. - Niezależnie od tego, co pokazuje śledztwo w tym wypadku, w DB jest zerowy limit poziomu alkoholu we krwi maszynistów - powiedział rzecznik firmy, dodając, że pasażerowie mają podstawy do ubiegania się o odszkodowanie.

Nie jest to pierwszy taki przypadek w regionie w ostatnich latach. 4 stycznia 2017 roku również pociąg ICE przejechał przez Wittenbergę bez zatrzymywania się, ale maszynista zauważył swój błąd i cofnął skład. Podobny przypadek miał miejsce niewiele wcześniej w Bitterfeld. Kilka pociągów omyłkowo przejeżdżało też przez Wolfsburg, Getyngę i Uelzen w Dolnej Saksonii.

Źródło: rp.pl/ DPA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA