fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Japonia: 35-letni mężczyzna poślubił hologram

AFP
35-letni Japończyk, Akihiko Kondo poślubił wirtualną piosenkarkę Hatsune Miku. Miku to istniejąca tylko w wirtualnej rzeczywistości postać stworzona na bazie technologii syntezy śpiewu opracowanej przez Crypton Future Media. Jej twórcy przedstawiają ją jako 16-latkę o długich, turkusowych włosach.

Jak pisze AFP przybycia na ślub jedynego syna odmówiła matka Kondo. - Dla matki to nie jest okazja do świętowania - przyznał 35-latek.

Czytaj także:

Poślubić poduszkę

Na ślub Kondo przybyło jednak ok. 40 osób. Ceremonia odbyła się w ratuszu w Tokio.

Wybranka Kondo była "obecna" na ślubie w postaci niewielkiej lalki.

35-latek zapewnił AFP, że "nigdy nie zdradził swojej wybranki i zawsze ją kochał". - Myślę o niej każdego dnia - dodał.

Od marca Kondo, administrator jednej ze szkół, "żyje" z hologramem Miku.

- Jestem zakochany w samej idei Hatsune Miku, ale ożeniłem się z Miku w moim domu - podkreślił Kondo.

Kondo uważa się za zwykłego, żonatego mężczyznę - jego wirtualna żona budzi go co rano i żegna przed wyjściem 35-latka do pracy. W nocy Kondo śpi z niewielką lalką imitującą Miku.

Jak pisze AFP mężczyzna kupił nawet swojej wirtualnej wybrance pierścionek zaręczynowy.

35-latek przyznaje, że do ślubu z hologramem skłoniły go problemy w relacjach z kobietami - kiedy chodził do szkoły koleżanki wyśmiewały jego fascynację anime, a później koleżanki w pracy miały doprowadzać go do załamań nerwowych - w efekcie postanowił, że nigdy się nie ożeni. Zmienił zdanie - jak pisze AFP - gdy zdał sobie sprawę, że jest zakochany w wirtualnej piosenkarce.

Teraz Kondo chce, aby traktować go jako przedstawiciela mniejszości seksualnej, który nie wyobraża sobie związku z kobietą inną niż wirtualna.

- To byłoby niewłaściwe, to byłoby tak, jak skłaniać geja do umawiania się z kobietą, albo lesbijkę do związku z mężczyzną - mówi.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA