fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: Zapłacili 12 tys. funtów za operację na sercu psa

Royal Veterinary College
Paul i Pauline Daley, małżeństwo z Chesire, wydało 12 tysięcy funtów (ok. 60 tys. zł) na pionierską operację wszczepienia podwójnego bypassa ich labradorowi. To pierwszy tego typu zabieg wykonany na psie - informuje BBC.

Para przeznaczyła na ratowanie życia swojego 11-miesięcznego labradora, Lottie, pieniądze, które odkładała na 20. rocznicę ślubu. Pies cierpiał na wadę serca, którą weterynarze określali mianem "tykającej bomby".

Obecnie, już po zabiegu przeprowadzonym przez chirurgów z Royal Veterinary College, Lottie wraca do zdrowia - pisze BBC.

Lekarze, którzy przeprowadzili zabieg 30 lipca twierdzą, że była to pierwsza tego typu operacja psa. Chirurdzy przed jej przeprowadzeniem konsultowali się z pediatrami z Royal Brompton Hospital w Londynie prosząc ich o podzielenie się doświadczeniami z przeprowadzania podobnych operacji na dzieciach.

- Jesteśmy zachwyceni. Nie pojedziemy na wakacje w 20. rocznicę ślubu, ale na wakacje można pojechać kiedykolwiek - mówi 59-letnia Pauline Daley z Malpas. - Mówiono nam, że (bez zabiegu) Lottie może w każdej chwili umrzeć - dodaje.

Wadę zastawki serca u psa wykryto w czasie standardowych badań. - Byliśmy zdruzgotani, gdy usłyszeliśmy, że jej przypadłość jest jak tykająca bomba zegarowa - wspomina Paul Daley. 

Zabieg wszczepienia psu podwójnego bypassa przeprowadziło 10 lekarzy z Royal Veterinary College. Prof. Dan Brockman, który kierował zespołem przyznaje, iż zabieg był "skomplikowany", ale lekarze "byli zdesperowani, by pomóc" zwierzęciu.

 

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA