fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zmiany w PZH. Janusz Majer przestaje kierować programem

Janusz Majer
YouTube
Program Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera poinformował, że do Polskiego Związku Alpinizmu trafiła rezygnacja Janusza Majera. Nowym kierownikiem programu został Piotr Tomala.

"Janusz Majer, jako kierownik programu PHZ, złożył na ręce PZA rezygnację z pełnionej funkcji - jest to wynik wcześniej podjętej przez Janusza decyzji, iż wraz z zakończeniem projektu Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 2017/2018 przekaże on kierownictwo nad programem nowemu pokoleniu" - informuje Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

W związku z tą decyzją Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu postanowił odwołać kierownictwo PHZ i wybrać nowego szefa. Jednogłośnie na to stanowisko wybrano Piotra Tomalę. 

"Piotr Tomala był organizatorem i liderem kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak, Cho Oyu, Broad Peak. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu. Był uczestnikiem wyprawy unifikacyjnej PHZ PZA na Dhaulagiri /2013/ i Broad peak Middle /2014/. Brał udział w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 2017/2018" - informuje PHZ.

W najbliższym czasie maj zostać przedstawiony zarys kolejnych działań w zakresie Programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020, którego celem w sezonie 2019/2020 będzie pierwsze zimowe zdobycie K2.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA