fbTrack

Społeczeństwo

USA: Po 74 latach weteran II wojny światowej odebrał szkolny dyplom

twitter
Robert Lockard, pochodzący z Ohio 94-letni weteran II woiny światowej, nie mógł powstrzymać w niedzielę łez, gdy po trzech czwartych wieku przyznano mu dyplom ukończenia szkoły średniej.

Lockard oficjalnie ukończył szkołę średnią w Circleville w 2018 roku, ale jego edukacja rozpoczęła się ponad siedemdziesiąt lat temu.

- To znaczy dla mnie wszystko. Wszystko - mówił wzruszony weteran reporterowi telewizji WBNS. - Przez wszystkie te lata o tym myślałem - dodał.

Lockard miał ukończyć szkołę w 1944 roku. Jednak porzucił ją i zaciągnął się do armii. W czasie II wojny światowej służył w Korpusie Powietrznym Armii Stanów Zjednoczonych, walcząc w Europie Środkowej, północnej Francji i Normandii.

Za swoją służbę otrzymał European-African-Middle Eastern Campaign Medal, został trzykrotnie odznaczony Brązową Gwiazdą i Medalem Zwycięstwa II Wojny Światowej.

Teraz do swoich osiągnięć może dopisać status absolwenta szkoły średniej. W niedzielę weteran, ocierając łzy, odebrał swój dyplom przed wiwatującym na jego cześć tłumem.

- Jesteśmy zaszczyceni, że mamy taki wzór osoby, której droga do ukończenia edukacji zatoczyła koło po 74 latach starań - skomentował nietypową uroczystość przedstawiciel szkoły w Circleville.

- Cóż za zaszczyt być świadkiem, jak weteran II wojny światowej, kapitan Lockard, staje się absolwentem Circleville High School, wraz ze swoimi 156 kolegami z rocznika. Dziękuję za służbę kapitanowi Lockardowi w weekend, w którym oddajemy cześć tym, którzy dają tak wiele, aby chronić naszą wolność w przeszłości i teraźniejszości - napisał z kolei na Twitterze Evan Debo, dyrektor departamentu komunikacji w ratuszu Circleville.

Źródło: rp.pl/ CNN

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL