fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

"Czasem bić dziecko mocniej". Sprawa w prokuraturze

stock.adobe.com
Na stronię internetowej poradni psychologiczno-pedagogicznej na Polesiu znalazła się broszura, w której można było przeczytać m.in. że "czasami rodzice muszą bić dziecko coraz mocniej, aby skłonić je do posłuszeństwa". Sprawą zajęła się prokuratura.

W broszurze - jak pisze "Express Ilustrowany" - wymieniono m.in. kary cielesne - takie jak klapsy czy bicie pasem - stosowane jako metody wychowawcze.

Czytaj więcej:

Sondaż: Czy Polacy akceptują bicie dzieci

Autor broszury pisze też, że "kary konkretne sprowadzają się do umożliwienia rodzicom wyładowania złości" i że "czasami rodzice muszą bić dziecko coraz mocniej, aby skłonić je do posłuszeństwa".

Monika Pawlak, rzecznik MOPS komentując treść broszury stwierdza w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym", że "niektóre sformułowania z uwagi na pozostawienie ich bez wyraźnego i jednoznacznego komentarza autorki broszury mogły być źle (...) zrozumiane". Szczególne kontrowersje budzi zdanie "czasami rodzice muszą bić dziecko coraz mocniej, aby skłonić je do posłuszeństwa".

Ze strony poradni usunięto już broszurę. Prokuratura bada, czy w swojej treści nie była ona formą podżegania do przestępstwa.

Źródło: Express Ilustrowany
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA