Społeczeństwo

Żydowska organizacja wybiła złotą monetę na cześć Trumpa

materiały prasowe
Za 70 dolarów można kupić pozłacaną monetę z twarzą Donalda Trumpa wybitą przez żydowską organizację Mikdash Educational Center na cześć prezydenta USA w związku z przeniesieniem ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Trump podjął decyzję o przeniesieniu ambasady i uznania części Jerozolimy za stolicę Izraela pod koniec 2017 roku. Wywołało to protesty w świecie arabskim, a także krytykę pod adresem Trumpa ze strony ONZ. Decyzję Trumpa bardzo pozytywnie przyjęła natomiast społeczność żydowska.

Organizacja nazywa wybitą przez siebie monetę "Monetą Świątynną".

Na monecie znajduje się podobizna Trumpa i perskiego króla Cyrusa oraz biblijny cytat z tego ostatniego: " I On mi rozkazał zbudować Mu dom w Jerozolimie".

Wybicie monety jest wyrazem wdzięczności dla Trumpa za przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy.

"Prezydent Trump realizuje proroctwo przenosząc amerykańską ambasadę do Jerozolimy. Tak jak powiedział król Cyrus 2500 lat temu: "rozkazał mi zbudować Mu dom w Jerozolimie", tak teraz Trump buduje dom w Jerozolimie" - głosi oświadczenie organizacji.

Oprócz pozłacanej monety można też zakupić posrebrzaną monetę za 50 dolarów.

Organizacja informuje, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży monet zostaną wykorzystane do "szerzenia światła Jerozolimy i ducha jej świętej Świątyni po całym świecie".

Źródło: abcnews.go.com

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL