Społeczeństwo

Pokaz koni arabskich nie odbędzie się w Janowie Podlaskim

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi odbędzie się w Warszawie. Dotychczas wydarzenie organizowano w Janowie Podlaskim.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Polskim Klubem Wyścigów Konnych i Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi "zamierza aktywnie wziąć udział w uroczystościach i pokazać, że w obszarze rolnictwa i hodowli zwierząt Polacy mają wiele powodów do dumy".

Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie.

Wydarzeniu będą towarzyszyć liczne imprezy m.in. Narodowa Wystawa Rolnicza i Dzień Arabski na Wyścigach. KOWR podkreśla, że w Warszawie będzie odbywała się promocja promocja Pride of Poland, miasta Biała Podlaska oraz powiatu bialskiego.

Tydzień później w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się Pride of Poland. Przy okazji aukcji zostanie zorganizowany Festyn Konia Arabskiego.

W poprzednich latach wydarzenie odbywało się w Janowie Podlaskim i poprzedzało aukcję "Pride of Poland". Przy okazji zeszłorocznego pokazu zaprezentowano 100 koni.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL