fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: Samotni rodzice nie mogą wykarmić dzieci

123RF
Co trzecie dziecko wychowywane przez samotnego, pracującego rodzica żyje w biedzie. Niektórzy rodzice nie są w stanie zarobić tyle, by zapewnić dzieciom regularne posiłki - wynika z badania przeprowadzonego przez organizację charytatywną Gingerbread.

Gingerbread to organizacja charytatywna zajmująca się udzielaniem pomocy samotnym rodzicom. Z przeprowadzonego przez nią badania - które opisuje BBC - wynika, że rodzice samotnie wychowujący dzieci często są "uwięzieni" na nisko płatnych posadach, z których w każdej chwili mogą zostać zwolnieni.

Organizacja alarmuje, że chociaż poziom zatrudnienia wśród rodziców samotnie wychowujących dzieci jest rekordowo wysoki, to jednocześnie ryzyko, że dzieci wychowywane przez samotnych rodziców popadną w ubóstwo jest najwyższe od 20 lat.

Badanie opisujące sytuację samotnych rodziców na Wyspach powstało w związku z 100 rocznicą powstania organizacji Gingerbread. Wynika z niego, że niemal połowa samotnych rodziców - zarówno mających pracę, jak i bezrobotnych, żyje w biedzie.

Spośród wszystkich samotnych rodziców zatrudnionych ma być 68 proc. Praca samotnego rodzica nie chroni jednak jego dzieci przed ubóstwem, którego doświadcza co trzecie z nich.

W Wielkiej Brytanii - jak wylicza BBC - jest 1,7 mln samotnych rodziców. Co czwarte dziecko wychowuje się w niepełnej rodzinie. W 9 na 10 przypadków samotnym rodzicem wychowującym dziecko jest jego matka.

Za osoby żyjące poniżej granicy ubóstwa w Wielkiej Brytanii uważa się wszystkich, w przypadku których dochody gospodarstwa domowego są niższe niż 13 tysięcy funtów rocznie (ok. 61 tys. złotych).

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA