fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Arabia Saudyjska: 140 miejsc pracy, 100 tys. kandydatek

stock.adobe.com
W ciągu tygodnia od pojawienia się w sieci oferty pracy saudyjskiego Generalnego Dyrektoriatu ds. Paszportów dla 140 kobiet napłynęło 107 tysięcy zgłoszeń od kandydatek. Oznacza to, że o jedno miejsce pracy ubiega się ok. 765 kobiet.

Saudyjski Generalny Dyrektoriat ds. Paszportów poinformował 18 stycznia na Twitterze, że szuka kandydatek do pracy na lotniskach i granicach kraju.

Urzędnicy nie spodziewali się jednak aż takiego odzewu na ofertę. Po tym jak spłynęło do nich ponad 100 tys. zgłoszeń wstrzymano rekrutację prowadzoną za pomocą formularza dostępnego w sieci.

Od kandydatek do pracy wymaga się wykształcenia wyższego, a także odpowiedniego wieku (szukane są kobiety między 25 a 35 rokiem życia).

Bezrobocie wśród kobiet w Arabii Saudyjskiej wynosi ok. 33 proc. - podczas gdy biorąc pod uwagę kobiety i mężczyzn bezrobocie w kraju wynosi 12 proc.

Obowiązująca w Arabii Saudyjskiej ścisła segregacja płciowa długo uniemożliwiała kobietom podejmowanie pracy poza domem. W ostatnim czasie jednak następca saudyjskiego tronu, książę Mohammed bin Salman, przeprowadza liberalne reformy, które mają poprawić sytuację kobiet w państwie rządzonym przez dynastię Saudów - w ostatnim czasie kobiety zyskały prawo do prowadzenia samochodów i uczestniczenia w wydarzeniach sportowych.

Źródło: NBC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA