fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nie została wpuszczona w hidżabie. McDonald’s przeprasza

Bloomberg
Pracownik restauracji McDonald’s w Londynie nie chciał wpuścić do lokalu 19-latki, bo miała na głowie hidżab.

Do zdarzenia w czwartek w Londynie. 19-letnie Brytyjka arabskiego pochodzenia chciała złożyć zamówienie w restauracji McDonald’s. Przy wejściu zatrzymał ją ochroniarz i poprosił o zdjęcie nakrycia głowy. Kobieta odmówiła i wyjaśniła, że nosi hidżab z powodów religijnych. 

Na zamieszczonym w internecie nagraniu widać, jak inny klient restauracji przekonuję ochroniarza, by wpuścił kobietę do lokalu. W odpowiedzi słyszy, że "to nie jest jego interes".

Kobieta prosi następnie o interwencję pracownika stojącego przy kasie. Ten odpowiada jej, by "nie była niegrzeczna". W rozmowie z "The Guardian" 19-latka powiedziała, że widziała podobne nagrania w sieci, ale nie spodziewała się, że taka sytuacją dotknie ją osobiście.

Do sprawy odniósł się rzecznik sieci restauracji. Przedstawiciel firmy wyjaśnił, że w McDonald’s nie obowiązuje polityka, która zabraniałaby wpuszczać do lokalu kogokolwiek w hidżabie czy jakimkolwiek innym stroju religijnym. 

"Zapraszamy do naszych restauracji wyznawców wszystkich religii i chcielibyśmy przeprosić klienta, bo ta sytuacja nie powinna mieć miejsca" - przekazał rzecznik.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA