fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: Pierwszy automat dla bezdomnych

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Pierwszy w Wielkiej Brytanii automat vendingowy dla osób bezdomnych zostanie zainstalowany w Nottingham jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Automat ma zapewniać takie rzeczy, jak owoce, artykuły sanitarne, kanapki czy skarpety.

Dostęp do czynnego 24 godziny na dobę automatu będzie miało do stu bezdomnych z Nottingham. Maszyna będzie stała przed jednym z centrów handlowych. Dostęp do maszyny będą miały osoby posiadające specjalną osobistą kartę.

Pomysł został wdrożony w życie przez organizację charytatywną Action Hunger, której celem jest współpraca z innymi organizacjami w zakresie całodobowego dostępu do żywności i odzieży w mieście. Action Hunger nawiązała współpracę z The Friary, centrum kontaktowym w mieście, aby nadzorować dostęp do kart automatowych.

Huzaifah Khaled z Action Hunger zapowiada, że kolejne maszyny mają zostać postawione w przyszłym roku. Jedna zostanie zainstalowana w Manchesterze w styczniu, a kolejne, w zależności od sukcesu programu w Nottingham, powstaną w Londynie i Birmingham.

Według danych organizacji charytatywnej Shelter, w Wielkiej Brytanii jest około 307 tys. osób bezdomnych, a liczba ta ciągle wzrasta.

Źródło: rp.pl/ Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA