fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nie zarejestrujesz auta - nowy Cepik nie działa

Pixabay
Ogólnopolskie utrudnienia dotyczące rejestracji i zgłoszenia zbycia pojazdów w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W nowej aplikacji występują problemy związane z wprowadzaniem informacji do systemu.

W poniedziałek został uruchomiony nowy ogólnopolski system „Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców” (CEPiK).

Od razu pojawiły się problemy - urzędnicy nie mogą wprowadzić danych do systemu - alarmuje Biuro Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów katowickiego Urzędu Miasta.

„W związku z tym prosimy mieszkańców o wstrzymanie się z rejestracją pojazdu i zgłoszeniem zbycia pojazdu do czasu naprawienia usterki na poziomie centralnym. Pracownicy Urzędu Miasta Katowice nie będą mieć możliwości zrealizowania wspomnianych czynności – nawet w przypadku przybycia mieszkańca do urzędu” - tłumaczy urząd.

Problem ma charakter ogólnopolski, dotyczy wielu miast w kraju – a jego rozwiązanie musi zostać dokonane w centrali w Warszawie. „Otrzymujemy zapewnienia, że eksperci od oprogramowania od wczoraj systematycznie usuwają usterki i wkrótce płynność załatwiania spraw powinna zostać przywrócona” - czytamy w komunikacie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA