fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Projekt ustawy "O prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie" trafi do Sejmu

"Czarny protest" kobiet przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych, październik 2016
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Dziś na ręce Marszałka Sejmu zostanie złożony projekt ustawy liberalizującej zasady przerywania ciąży. Projekt ustawy "O prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie" przygotował Obywatelski Komitet Ustawodawczy „Ratujmy Kobiety 2017”, jego pełnomocniczką jest Barbara Nowacka.

Projekt ustawy (z którym można zapoznać się tutaj - format pdf) zakłada m.in. prawo kobiet do legalnej aborcji do końca 12 tygodnia ciąży, przywrócenie kobietom pełni praw reprodukcyjnych, w tym swobodny dostęp do antykoncepcji i powrót do antykoncepcji awaryjnej bez recepty oraz regulację stosowania klauzuli sumienia przez ginekologów.

Projekt zakłada również wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej.

Projekt ustawy ""O prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie" został przygotowany na zlecenie specjalnie powołanego w tym celu  Obywatelskiego Komitetu Ustawodawczego „Ratujmy Kobiety 2017”, którego pełnomocniczką jest Barbara Nowacka.

Dziś projekt ustawy trafi do rąk Marszałka Sejmu. Z tą chwilą Komitet zyska osobowość prawną i rozpocznie zbieranie podpisów, aby projekt mógł trafić na drogę legislacyjną. W tym celu trzeba zebrać 100 tys. podpisów.

Poparcie dla projektu ustawy zadeklarowały już organizacje kobiece i fundacje, w tym Dziewuchy Dziewuchom, organizatorki "Czarnego protestu", Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Inicjatywa Polska, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej i inne (wymienione na wysokieobcasy.pl).

 

Źródło: wysokieobcasy.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA