fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Brytyjska sieć aptek skrytykowana za plakat z opisem białego koloru skóry jako skóry "normalnej"

Twitter
Boots UK Ltd. – brytyjska sieć aptek i sklepów kosmetycznych została skrytykowana za to, że w jednym ze sklepów sieci umieszczono plakat, na którym skóra biała została opisana jako "normalna".

O sprawie pisze "The Independent".

Chodzi o plakat opisujący zasady stosowania kremów z filtrem, który pojawił się w jednym ze sklepów sieci. Na plakacie opisano siedem rodzajów skóry: wrażliwą, jasną, normalną, oliwkową, brązową i czarną.

Krytykujący plakat użytkownicy Twittera zwrócili uwagę, że opis taki zawiera sugestię, iż jedynie biała skóra jest normalna, a wszystkie inne odcienie są czymś odbiegającym od normy.

Ponadto użytkownicy Twittera zakwestionowali radę dotyczącą stosowania niskich kremów z filtrem dla osób o ciemnej skórze, które - jak pisali - są tak samo narażone np. na raka skóry jak osoby o jaśniejszym odcieniu skóry.

Rzecznik sieci w rozmowie z "The Independent" przeprosił za całą sytuację i podziękował internautom za zwrócenie uwagi na problem.

Zapewnił, że plakat został już usunięty i podkreślił, że znalazł się on tylko w jednym sklepie i nie był materiałem przygotowanym przez Boots UK.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA