fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: 50 tys. funtów dla niani za pracę w nawiedzonym domu

Fotolia.com
Małżeństwo Brytyjczyków, rodzice dwojga małych dzieci szukają za pośrednictwem serwisu childcare.co.uk niani, która zaopiekuje się ich pociechami - w zamian otrzymując pokój w ich domu i pensje w wysokości 50 tysięcy funtów rocznie. W ogłoszeniu ostrzegają jednak, że dom, w którym przyjedzie pracować niani, jest nawiedzony - pisze "The Independent".

Małżeństwo szuka osoby dyspozycyjnej - jak czytamy w ogłoszeniu przez cztery dni w tygodniu będzie ona musiała zajmować się dziećmi przez cały dzień i całą noc, pod nieobecność rodziców, którzy w tym czasie pracują poza domem.

Dom znajduje się w niewielkiej wiosce położonej na szkocko-angielskim pograniczu. Autorzy ogłoszenia zaznaczają, że w momencie, gdy go kupowali, ostrzeżono ich, że jest on nawiedzony.

Jak się okazało dla pięciu poprzednich niań zatrudnionych przez parę było to problemem - zrezygnowały one z pracy skarżąc się na dziwne hałasy oraz ruszające się meble.

Rodzice zastrzegają, że sami nigdy nie doświadczyli żadnych paranormalnych zjawisk w swoim domu - mają one występować tylko wtedy, gdy nianie są w domu same z dziećmi.

Mimo to oferują płacę wyższą, niż zwyczajowe wynagrodzenie niani, właśnie ze względu na doświadczenia poprzednich opiekunek.

Richard Conway, dyrektor childcare.co.uk przyznaje, że przed umieszczeniem ogłoszenia zweryfikowali podane w nim informacje - i wszystkie zatrudnione przez parę nianie potwierdziły to, co napisali małżonkowie w ogłoszeniu.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA