fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

PEW Research Center: Islam do 2070 roku będzie największą religią świata

Fotolia.com
W 2015 roku na świecie było 1,8 mld muzułmanów - co oznacza, że 24 proc. mieszkańców Ziemi było wyznawcami islamu. Do 2070 roku islam stanie się największą religią świata - wynika z prognozy PEW Research Center.

PEW Research Center prognozuje, że liczba wyznawców islamu będzie zwiększać się szybciej niż liczba wyznawców innych religii w nadchodzących latach.

Ogólny przyrost populacji świata w latach 2015-2060 ma wynieść 32 proc. - w tym samym czasie liczba muzułmanów ma zwiększyć się o 70 proc., chrześcijan - o 34 proc. a wyznawców hinduizmu - o 27 proc. O 15 proc. zwiększy się liczba Żydów a o 7 proc. zmniejszy się liczba buddystów - prognozuje PEW Research Center.

Według tego samego źródła do 2050 roku muzułmanie będą stanowić 10 proc. populacji Europy. Do 2050 roku krajem, który zamieszkuje najwięcej muzułmanów mają stać się Indie (obecnie najwięcej wyznawców islamu mieszka w Indonezji).

Liczba wyznawców islamu będzie się zwiększać szybciej niż innych religii ponieważ dzietność muzułmanek jest największa - kobieta wyznająca islam rodzi średnio 2,9 dziecka.

Wyznawcy islamu są też statystycznie młodsi niż wyznawcy przedstawicieli innych religii (mediana wieku muzułmanów wynosi 24 lata, podczas gdy chrześcijan - 30 lat).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA