fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szkoła przeprasza za pracę domową z molestowaną 8-latką

Twitter
Amerykańska szkoła przeprosiła za umieszczenie wśród zadań matematycznych ćwiczenia, w którym jest mowa o 8-latce molestowanej przez członka rodziny.

Wśród zadań zadanych w ramach pracy domowej uczniom ze szkoły w Perkasie (Pensylwania) znalazło się pytanie o Angelou, która "była molestowana seksualnie przez (puste miejsce) jej matki w wieku 8 lat, co wpłynęło na wybór przez nią zawodu i jej motywację do pisania". Uczniowie mieli do wyboru trzy odpowiedzi, z których jedną należało umieścić w pustym polu (chodziło o chłopaka, brata i ojca) posługując się formułą matematyczną, która miała wskazać właściwą odpowiedź.

Rodzice uczniów chodzących do liceum Pennridge poskarżyli się dyrekcji placówki na treść pracy domowej.

W tym samym zestawie ćwiczeń znalazło się pytanie o samotną matkę, która stara się zarobić pieniądze na utrzymanie syna pracując jako prostytutka i stręczycielka.

Uczniowie mieli - znów posługując się algebraiczną formułą - odpowiedzieć jakie jest jej trzecie źródło zarobkowania. Do wyboru mieli bukmacherkę, handel narkotykami i taniec w klubie nocnym.

Dyrekcja szkoły przyznała, że otrzymała skargi na niewłaściwą treść pracy domowej, w której "znajdowały się treści przeznaczone dla osób pełnoletnich pozbawione odpowiedniego kontekstu".

Szkoła zapewnia, że ćwiczenia nie były jej autorskim pomysłem: ściągnięto je ze strony, na której nauczyciele z całego świata dzielą się ze sobą materiałami dydaktycznymi.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA