fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Tesla planuje budowę Gigafactory 2. Polska grupa na Facebooku

Tesla
Elon Musk ogłosił w listopadzie, że w Europie powstanie Gigafactory 2 - ogromna fabryka produkująca elementy do samochodów elektrycznych Tesla. Decyzja, gdzie powstanie nowa fabryka, zapadnie w przyszłym roku. Na Facebooku powstała grupa „Say Yes to Gigafactory 2 in Poland”. Internauci należący do grupy namawiają firmę Tesla do wybrania naszego kraju.

Pierwsza fabryka Gigafactory powstaje w USA w stanie Nevada. Produkowane tam będą akumulatory i baterie m.in. do samochodów Tesla. W związku z wkroczeniem na rynek europejskim, firma planuje utworzenie kolejnej fabryki, tym razem w Europie. Elon Musk przekazał tę informację na konferencji prasowej w Niemczech.

Decyzja, gdzie powstanie fabryka, jeszcze nie zapadła, ale już teraz internauci próbują zwrócić uwagę firmy na możliwość wybrania ich kraju. Śladem m.in. Portugalczyków i Greków poszli internauci w Polsce i utworzyli na Facebooku grupę „Say Yes to Gigafactory 2 in Poland”

Jak sami tłumaczą: "To wielka szansa dla Polski, aby wystartować z tego samego poziomu co cały świat i rywalizować na równi w branży która dopiero powstaje. Nie mieliśmy szansy w rywalizacji w branży motoryzacyjnej, ani w branży produkcji elektroniki. Teraz jest inaczej - wykorzystajmy naszą szansę."

"W związku z planami firmy Tesla na zbudowanie GigaFactory #2 w Europie, która produkować będzie zarówno baterie jak i samochody, zwracamy się z apelem do polskiego rządu, aby aktywnie walczył o tę inwestycję w Polsce. W chwili obecnej cała Europa stara się o ulokowanie tej inwestycji u siebie - czy to Niemcy, Francja, czy mniejsza Portugalia czy Czechy. Wierzymy, że Polska jest w stanie zaoferować najlepsze warunki współpracy, również dla polskiego przemysłu. Wierzymy, że aktywnie włączymy się w tą wielką zmianę technologiczną." - czytamy dalej w komunikacie administratorów.

Budowana w Nevadzie Gigafactory 1 ma zapewnić 6000 miejsc pracy. Energia wykorzystywana w fabryce ma być w pełni przyjazna środowisku, gdyż będzie pochodzić z paneli słonecznych ułożonych na dachu budynku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA