fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Indie: Joga ułatwi wyjście z więzienia

123RF
Indie przekonały niedawno ONZ do wpisania w kalendarz oficjalnych międzynarodowych imprez Dnia Jogi, który przypada 21 czerwca.

Moment celebrowania święta medytacji i gimnastyki wybrano po konsultacjach z sekretarzem generalnym Narodów Zjednoczonych. Pierwsze obchody Dnia Jogi w tym roku przyciągnęły miliony chętnych. Premier Modi zorganizował także bezpłatne zajęcia dla rodzin indyjskich urzędników - grupy niebagatelnej, biurokracja w tym państwie obejmuje ponad 3 mln pracowników.

Na jogę przychylnym okiem spogląda także indyjska służba więzienna. Przed kilkoma dniami informowano oficjalnie o nowym programie resocjalizacji. Skazani mogą zapisać się na ćwiczenia, następnie podejść do egzaminu, który uprawni ich do ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie.

Czas pobytu w więzieniu można skrócić sobie maksymalnie o 3 miesiące. Przedstawiciel jednego z ośrodków zapewnia, że egzaminy ruszą od stycznia, mają być organizowane dwukrotnie w ciągu roku. Więźniowie będą musieli odpowiadać na pytania: "Czym jest joga?" oraz "W jaki sposób ci pomaga?". Do tego będzie trzeba prezentować określone pozycje jogi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA