fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Czarzasty: Wniosek KO wzmacnia Ziobrę

tv.rp.pl
- Znając Jarosława Kaczyńskiego taki wniosek wzmacnia pana Ziobrę, gdyż pan Kaczyński będzie bronił członków rządu bez względu na to z jakiej są partii, bo to jest rząd PiS-u razem z koalicjantami - mówił w rozmowie z Michałem Kolanko Włodzimierz Czarzasty.

Czarzasty skomentował w ten sposób wniosek o wotum nieufności złożony przez Koalicję Obywatelską wobec Zbigniewa Ziobry.

Zdaniem Czarzastego wniosek ten umacnia Ziobrę.

- Mam wielką prośbę do kolegów z KO, konsultujmy się ze sobą i rozmawiajmy, ponieważ gdybyśmy rozmawiali, to zapytałbym, czy wniosek o odwołanie ministra Ziobry, to dobry pomysł. Znając Jarosława Kaczyńskiego taki wniosek wzmacnia pana Ziobrę, gdyż pan Kaczyński będzie bronił członków rządu bez względu na to z jakiej są partii, bo to jest rząd PiS-u razem z koalicjantami – ocenił lider SLD.

Włodzimierz Czarzasty odniósł się również do proponowanego przez opozycję konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu.

- Jeżeli prawdą jest to, że za tydzień ma być ogłoszony przez PO konstruktywny wniosek nieufności wobec rządu z kandydatem na premiera, to ja tylko grzecznie przypominam, że żeby to przegłosować należy głosować z najbardziej zbuntowaną częścią układu rządzącego, to znaczy z panem Ziobro. A trudno się spodziewać, żeby pan Ziobro poprał taki wniosek, gdy właśnie dostał informację, że będzie wotum nieufności w stosunku do niego – stwierdził poseł.

- Uważam, że należy konsultować wszystkie najważniejsze sprawy: wniosek w sprawie zaufania dla pana ministra Ziobry jest ważną sprawą. Boleję trochę nad tym, że klub KO nie pogadał z nami, ponieważ zadalibyśmy to pytanie i może razem spróbowalibyśmy znaleźć takie wyjście, którego wszyscy byśmy bronili. Trzeba ułożyć tę współpracę w inny sposób i będę jednym z liderów, który będzie namawiał do tej współpracy – ocenił lider SLD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA